Παγκύπριο Πρωτάθλημα Laser Radial / RS:X 2017

ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ Ν.Ο. ΑΜΜΟΧΩΣΤΟΥ ΑΝΑΦΟΡΙΚΑ ΜΕ ΤO ΠΑΓΚΥΠΡIO ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ LASERRADIALΑΓΟΡΙΩΝ U17 ΚΑΙ U19,ΚΟΡΙΤΣΙΩΝ U17, U19 ΚΑΙ U21, ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΚΑΙ ΙΣΤΙΟΣΑΝΙΔΩΝ RSXΑΓΟΡΙΩΝ ΚΑΙ ΚΟΡΙΤΣΙΩΝ U17 ΚΑΙ U19 ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΔΙΕΞΗΧΘΗΚΕ ΑΠΟ 25 - 27 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2017

Πραγματοποιήθηκε από τις 25 μέχρι 27 Αυγούστου 2017 στο θαλάσσιο χώρο μπροστά από το Κέντρο Ιστιοπλοϊκών Αγώνων του ΚΟΑ στη Λεμεσό το Παγκύπριο Πρωτάθλημα Ιστιοπλοΐας στην κατηγορία σκαφών LaserRadial και ιστιοσανίδων RSX. Στην κατηγορία LASERRADIAL συμμετείχαν 21 αγόρια και 6 κορίτσιακαι 3 γυναίκες και στην κατηγορία ιστιοσανίδων RSXσυμμετείχαν 5 αγόρια και 3 κορίτσια.
Ο ΝΟΑ συμμετείχε με 11 αθλητές και αθλήτριες στην κατηγορία LASERRADIAL και 2 αθλητές στην κατηγορία ιστιοσανίδων RSX. Οι αθλητές του Ομίλου μας πραγματοποίησαν εξαιρετική εμφάνιση καταλαμβάνοντας τις ακόλουθες θέσεις:

Κατηγορία LASERRADIAL αγοριών U17             ΚατηγορίαLASERRADIAL αγοριών U19
Πάνος Κωνσταντίνου (1η Θέση)                                     Πάνος Κωνσταντίνου (3η Θέση)
Αλέξης Παπάζογλου (3η Θέση)                                      Μοδέστου Στέλιος (6η Θέση)
                                                                                        Αλέξης Παπάζογλου (8η Θέση)
                                                                                        Ραφαήλ Θεοχάρους (10η Θέση)
                                                                                        Χάρης Παπάζογλου (13η Θέση)
                                                                                        Σεμπάστιαν Peccini (15η Θέση)

Κατηγορία LASERRADIALκοριτσιών U17               Κατηγορία LASERRADIALκοριτσιών U19 και U21
Μαριλένα Μακρή (2η Θέση)                                           Μαριλένα Μακρή (2η Θέση) 
ΣταύρηΤοτού (3η Θέση)                                                 ΣταύρηΤοτού (3η Θέση)
Δέσποινα Μακρή (5η Θέση)
                                                                                       ΓαβριέλλαΠερικλέους (6η Θέση)

Κατηγορία LASERRADIAL Γυναικών
Μαριλένα Μακρή (2η Θέση)
ΣταύρηΤοτού (3η Θέση)
Δέσποινα Μακρή (5η Θέση)
Έλενα Παπάζογλου (6η Θέση)
ΓαβριέλλαΠερικλέους (6η Θέση)

Κατηγορία Ιστιοσανίδων RSXU17                     Κατηγορία Ιστιοσανίδων RSXU19
Ανδρέας Χριστοδουλίδης (4η Θέση)                              Νικόλας Πρωτοπαπάς (1η Θέση) 
                                                                                       Ανδρέας Χριστοδουλίδης (4η Θέση)

Εκ του Δ.Σ του ΝΟΑ
Κυριάκος Καρατσής
Έφορος Ιστιοπλοΐας ΝΟΑ

πρόβλεψη

Ημερολογιο Εκδηλωσεων

March 2019
S M T W T F S
24 25 26 27 28 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6